Konferencja „Pogromcy mitów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych” 20.10.2016 r.

Konferencja „Pogromcy mitów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych” 20.10.2016 r.
Konferencja „Pogromcy mitów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych” 20.10.2016 r.
Celem konferencji była promocja gmin i terenów inwestycyjnych naszego regionu oraz prezentacja najważniejszych wyzwań przy realizacji inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych.
Gościem specjalnym konferencji był ekonomista prof. Witold Orłowski, który skłaniał przedsiębiorców do gotowości na ryzyko oraz zmiany. Wymusza to globalizacja i coraz silniejsze powiązanie polskiej gospodarki z europejskimi, ale i światowymi rynkami.
– „Jeśli nie podążymy za wymaganiami świata to bardzo szybko, w kilka lat, staniemy się muzeum. Dziś trzeba biec po to, by stać w miejscu. Ci, którzy chcą w biznesie wygrywać, muszą być sprinterami. Na Specjalne Strefy Ekonomiczne dziś często już nie patrzymy jako na oazy, a są to narzędzia, które oprócz wielu udogodnień proponują współpracę z otoczeniem. To właśnie współpraca może nam pomóc w osiągnięciu tempa pozwalającego na zwycięstwo w tym wyścigu.”– mówił prof. Orłowski.
Głównym punktem wydarzenia było tytułowe obalanie mitów. Nasi eksperci pokazali, że specjalne strefy ekonomiczne są  dostępne także dla małych i średnich firm polskich oraz udowodnili, że nie tylko duże i zagraniczne firmy odnoszą sukces inwestując w SSE.
Konferencja została zorganizowana przez  Konsorcjum – Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., HKL Dekoracja Okien Sp. z o.o., Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy  Spółka Partnerska Radców Prawnych i Adwokatów, Najda Consulting Andrzej Najda – przy współpracy z Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Miasta Szczecin.
Partnerami wydarzenia byli m.in. działające w regionie Specjalne Strefy Ekonomiczne (Pomorska, Słupska, Mielecka, Kostrzyńsko-Słubicka) oraz zachodniopomorskie gminy.
Podziękowania dla Władz Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, które na potrzeby wydarzenia nieodpłatnie udostępniły pomieszczenia  Centrum Transferu Wiedzy I Innowacji Dla Sektora Usług Service Inter-Lab.

O konferencji napisali w mediach:
http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/mity-i-strefy-ekonomiczne-nie-bojmy-sie-inwestowac,10764568/
http://szczecin.tvp.pl/27414839/o-zaletach-inwestowania-w-strefach
http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/trzeba-biec-by-stac-w-miejscu/
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,20865947,krol-szyb-mowi-jak-ulatwic-zycie-w-strefach.html
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,20864100,prof-witold-orlowski-zganil-zachodniopomorskie-i-szczecin-za.html
http://igryfino.pl/artykul/Inwestycyjne-mity-obalone__13730
http://radioszczecin.pl/1,344329,za-rok-pierwsza-fabryka-w-specjalnej-strefie-eko&s=2&si=2&sp=2
http://wz24.pl/samorzadowcy-przekonuja-warto-inwestowac-strefie-ekonomicznej/
http://www.terenyinwestycyjne.info/index.php/konferencje-i-targi/konferencje/item/10849-mity-na-temat-inwestowania-w-strefach-w-zachodniopomorskiem-obalone

Data opublikowania: 20:54, Listopad 8, 2016

Kategorie:

Ostatnie aktualności