Podczas konferencji #Sukces przedsiębiorców inspirowali: Zalewski, dr Grzesiak, Sadowski, Mindewicz-Puacz

To było jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń roku! Cała sala hotelu Radisson Blu w Szczecinie wysłuchała historii kariery Tatiany Mindewicz-Puacz, inspirującego wykładu dr Mateusza Grzesiaka i miała niepowtarzalną okazję do poznania bliżej jednego z najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia. Krzysztof Zalewski wyjątkowo nie śpiewał, a opowiadał. Moderatorem rozmowy był sam marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który na kilka godzin zmienił się w dociekliwego dziennikarza.

– Konferencja #Sukces okazała się już drugi raz wielkim sukcesem zarówno merytorycznym, jak i frekwencyjnym. Zapisy na wydarzenie zakończyliśmy tak naprawdę niedługo po ogłoszeniu składu prelegentów. To znaczy, że nasi przedsiębiorcy szukają inspiracji, są ciekawe niebanalnych postaci – mówi Robert Michalski, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Założeniem konferencji #Sukces (która odbyła się w czwartek, 10 października w Hotelu Radisson Blu) jest, by znane osoby inspirowały przedsiębiorców z regionu do działania, rozwoju i poszerzania horyzontów. Oczekujemy czegoś, co nie jest oczywiste, bo po Krzysztofie Zalewskim spodziewamy się śpiewania, po Macieju Linke i Oli Petrus żartów, a po Tatianie Mindewicz-Puacz lekcji dobrego wychowania. Przewrotność konferencji polega na tym, że o sukcesie mówią osoby, które słyną z rozmaitych aktywności i mają rozbieżne doświadczenia życiowe.
– Specjalizujemy się w dystrybucji środków unijnych, np. na szkolenia, ale oferujemy również takie instrumenty zwrotne jak poręczenia, pożyczki. Oprócz wsparcia finansowego, chcemy przedsiębiorcom dać wsparcie merytoryczne, pomysły na to, jak te środki odpowiednio wydać. Chcemy być miejscem inspiracji – mówi prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Robert Michalski.
W nietypową rolę dziennikarza wcielił się marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który przeprowadził wywiad z Krzysztofem Zalewskim. Artysta ma na swoim koncie zwycięstwo w show „Idol”, potem na 10 lat zniknął ze sceny muzycznej, by wrócić z albumami, które powaliły na kolana publiczność w całej Polsce. Zalewski opowiedział marszałkowi o swojej drodze na sam szczyt. – Ważne, żeby ludzi inspirować i umacniać w wierze we własne możliwości. Nie możemy dać się tłamsić „narodowemu marudzeniu”, o którym mówił dzisiaj Krzysiek Zalewski. Zawsze warto wierzyć w siebie, inwestować w siebie i nie żałować podjętych decyzji – podsumowuje marszałek Geblewicz.

„Sukces to konsekwencja wielu prób, a jak podejmujemy próby, to mamy prawo popełniać błędy” Michał Sadowski z Brand 24, dr Mateusz Grzesiak czy Tatiana Mindewicz-Puacz stanęli przed niełatwym zadaniem podzielenia się z zachodniopomorskimi przedsiębiorcami swoim życiowym doświadczeniem. Jak osiągnąć sukces? Czy droga do sukcesu jest łatwa? Sukces, to efekt ciężkiej pracy, czy może także szczęścia? Przedsiębiorcy opuszczający konferencję przyznawali, że dawno w Szczecinie nie miała miejsca tak inspirująca debata.
– Sukces nie przychodzi łatwo, ale to „trudno” może być przyjemne, jeżeli traktuje się wszystkie błędy jak „mięśnie sukcesu”. Sukces to nie jest stan permanentny, ale prezent, który jest darem od losu i efektem ciężkiej pracy, a nie czymś z czym wstajemy rano, powtarzając: „sukces, sukces, sukces”. Sukces to konsekwencja wielu prób, a jak podejmujemy próby, to mamy prawo popełniać błędy. Jak coś przychodzi do nas z większym wysiłkiem, to potrafimy podejść do tego z szacunkiem – mówi Tatiana Mindewicz-Puacz.

Dr Mateusz Grzesiak to jedna z najsłynniejszych postaci polskiego coachingu i mentoringu. Jego ubiegłoroczny wykład podczas konferencji #Sukces przyciągnął tłumy zainteresowanych mieszkańców miasta, stąd decyzja, by zaprosić go ponownie. Grzesiak miał dla obecnych na sali przedsiębiorców mnóstwo rad i sugestii.
– Żeby osiągnąć sukces, trzeba zdobyć doświadczenie i wiedzę z różnych dziedzin, kluczowe jest zarządzanie, żeby weryfikować postęp drużyny, a także odpowiedni sposób motywowania załogi. Musimy sprofilować swoich odbiorców, żeby proponować im odpowiednie usługi. Istotny jest marketing, ale i rozwój osobisty, zdobycie inteligencji emocjonalnej, zdobycie umiejętności budowania relacji – mówił dr Grzesiak. – Sukces bez strategii jest możliwy tylko, gdy jest przypadkiem. Wtedy nie mówimy o praktyce, a musimy się modlić o łut szczęścia lub interwencję siły wyższej – dodał.
Organizatorami konferencji #Sukces byli Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Data opublikowania: 10:48, Październik 15, 2019

Kategorie: , ,

Ostatnie aktualności