Relacja z konferencji ZDIF

23 maja w Operze na Zamku odbyła się konferencja Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Finansowych. Wzięło w niej udział blisko 250 osób.

W tegorocznej edycji skupiliśmy się na finansowaniu nowych technologii i wsparciu dla start – upów. Prezentowaliśmy przykłady budowania ekosystemu wspierania firm w innych krajach: w Niemczech, we Włoszech i w Estonii. Przedsiębiorcy mogli bezpośrednio porozmawiać z pośrednikami finansowymi oferującymi: pożyczki, poręczenia, wejścia kapitałowe, a także pożyczki dla osób fizycznych, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą po dłuższej nieobecności na rynku pracy.

Głos zabrali także pośrednicy finansowi oferujący powyższe wsparcie finansowe ale także firmy z naszego regionu, które z tego wsparcia skorzystały oraz przedstawiciele podmiotów zarządzających środkami zwrotnymi na Pomorzu Zachodnim tj. Banku Gospodarstwa Krajowego i Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Przedsiębiorcy wskazywali na szybkość pozyskania środków zwrotnych i wparcie merytoryczne jakie otrzymują od pośredników.

Tegoroczną edycję ZDIF prowadził p. Piotr Kraśko, znany dziennikarz telewizyjny, który po przywitaniu uczestników przeprowadził ciekawy wywiad z p. Olgierdem Geblewiczem, Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego. Mieliśmy też okazję poznać zagrożenia jakie czyhają na nas przez korzystanie ze smartfona, Facebooka, czy laptopa. A ci z nas, którzy chcą tworzyć przyszłość, przekonali się że zmiany i wynalazki zmieniają nasz świat, a postęp technologiczny rośnie wykładniczo.

Po panelach dyskusyjnych i wizji przyszłości odbyły się trzy szkolenia tematyczne: dla zainteresowanych instrumentami kapitałowymi, dla zainteresowanych wsparciem w ramach Jeremie2 oraz dla zainteresowanych budową efektywnego ekosystemu wsparcia mikro-, małych i średnich firm.

Link do galerii: https://www.facebook.com/wzp.zarr/photos/pcb.1888206418137595/1888199121471658/?type=3&theater

Data opublikowania: 14:07, Maj 25, 2018

Kategorie: , ,

Ostatnie aktualności