V Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej – 26.10.2016 r.

V Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej – 26.10.2016 r.

26 października 2016 r. odbyła się w Szczecinie konferencja „Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej”, której współorganizatorem była Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, zarówno rozpoczynających przygodę z własnym biznesem, jak i bardziej doświadczonych. Była to dla nich doskonała okazja, by dowiedzieć się o możliwościach uzyskania finansowania na rozwój działalności, w szczególności w ramach dostępnych instrumentach zwrotnych.

– Instrumenty zwrotne wpisały się w obraz zachodniopomorskiej gospodarki i rzeczywistości. Nikt już nie kwestionuje, czy powinniśmy rozwijać te instrumenty. Dziś dyskutujemy, jak je rozwijać – mówił do gości ZDIIF Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

O swoich doświadczeniach opowiedzieli przedsiębiorcy, którym dzięki wsparciu z inicjatywy JEREMIE i JESSICA udało się z sukcesem rozwinąć własny biznes.
Ze szczególnym zainteresowaniem spotkało się wystąpienie Stefana Batorego, twórcy iTaxi oraz Booksy, który opowiedział o swojej drodze do przedsiębiorczości.

Uczestnicy konferencji mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach z ekspertami. W ich trakcie dowiedzieli się m.in. jak założyć własną firmę, jak skutecznie uzyskać preferencyjną pożyczkę czy zrealizować duży projekt inwestycyjny w przestrzeni miejskiej oraz na czym polegają tzw. wejścia kapitałowe.

Organizatorami konferencji byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Data opublikowania: 21:05, Listopad 8, 2016

Kategorie:

Ostatnie aktualności