VIII edycja konferencji Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Finansowych już za nami!

14 maja 2019r. odbyła się VIII edycja konferencji Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Finansowych.

Podczas konferencji nasi goście mieli możliwość posłuchania ciekawych wykładów prowadzonych przez znanych w świecie biznesu specjalistów:
Karol Sadaj, Menager firmy Revolut, opowiedział jak challenger banks zmieni branżę finansową.
Artur Jabłoński, konsultatnt ds. e-marketingu powiedział o najważniejszych technikach reklamy w social mediach. Pokazał jakie są najczęściej popełniane błędy i jak się ich ustrzec.
Lech Kaniuk, przedsiębiorca i inwestor opowiedział jak zdobyć miliony od inwestorów.

Podczas wydarzenia wyświetlano także filmy, ukazujące przedsiębiorców, którzy dzięki współpracy z KARR S.A., PFP i SFP S.A. oraz zaciągniętych tam niskooprocentowanych pożyczek rozwinęli swój biznes.
Uczestnicy konferencji mogli się przekonać, iż z instrumentów finansowych mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, a nie jak często myśleli tylko „duzi” inwestorzy. O tym też opowiadał Przemysław Cieszyński, członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Robert Michalski, Prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, opowiedział o działalności Spółki, jednocześnie przedstawiając ofertę Zachodniopomorskiego Funduszu Rozwoju oraz kończącego się już projektu WeP UP! West Pomeranian ICT Start Up Hub skierowanego do startupów z Pomorza Zachodniego. Do tego czasu, dzięki pozyskanym od Komisji Europejskiej środków finansowych na jego realizację ZARR SA przeprowadził Program Akceleracyjny, warsztaty Startup Shaker, studium mapowania zachodniopomorskiego ekosystemu startupowego oraz kilka ciekawych wyjazdów zagranicznych (m.in. Rzym, Berlin, Amsterdam), gdzie była możliwość wymiany doświadczeń z zagranicznymi startupami, pokazania się przed inwestorami, czy pozyskania kapitału.

Goście mogli także zapoznać się z ofertą zachodniopomorskich podmiotów wspierających rozwój przedsiębiorczości (inkubatory, akceleratory) oraz ofertą funduszy inwestycyjnych i unijnych podczas rozmów z reprezentantami podmiotów stoisk wyeksponowanych podczas konferencji.

Podczas wydarzenia wiele rozmawiano także o zachodniopomorskich startupach. Gościliśmy Adama Formanka, który przyjechał do nas z Berlina gdzie prężnie i aktywnie wspiera startupowy ekosystem. O swoim startupie i pozyskaniu kapitału zagranicznego opowiadał Kuba Lasota ze startupu Qvistorp. Nie zabrakło również rozmów na temat przyszłych inicjatyw wspierających młode firmy w naszym regionie jak np. II edycja konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”.

Jerzy Owsiak zakończył konferencję swoim wykładem na temat osiągania celów. Na przykładzie własnej działalności opowiedział jak oswajać trudności i nie poddawać się.

Konferencję prowadziła Daria Nowak a całości wydarzenia dopełniła Pani Anna Staśkiewicz, która graficznie podsumowała każdy z wykładów.

Data opublikowania: 14:00, Maj 16, 2019

Kategorie: ,

Ostatnie aktualności